Троје наставника Гимназије Бечеј, Светлана Ковачев, Атила Галфи и Иван Ковач, провели су недељу дана (17-21. октобар) на стручном усавршавању у школи „IES Sa Colomina“ у граду Еивиса на шпанском острву Ибица. Реч је о такозваном „job shadowing“ програму у склопу ERASMUS+ пројекта Европске уније – као „сенке на послу“ бечејски наставници су присуствовали часовима, састанцима стручних актива и другим школским активностима како би се ближе упознали са тамошњим просветним системом.
Главни циљ посете било је унапређивање њихових знања и вештина у области иновативних метода и ИКТ-а (информационо-комуникационе технологије) у настави. Школа домаћин из Еивисе била је партнер Гимназији Бечеј и на управо завршеном Erasmus+ програму мобилности посвећеном води у коме су поред наших и шпанских ученика узели учешће и млади из Финске, Турске и Пољске.
„Циљ ERASMUS+ образовних програма намењених наставницима је да се осим размене добрих пракси обави припремна посета за будуће пројекте са ученицима. Важан бенефит је и преношење стечених знања и вештина осталим колегама у школи како би се унапредила и модернизовала настава. Реч је о низу могућности за усавршавање наставника попут посматрања на послу, похађања курсева, дугорочних мобилности и држања наставе у школи домаћину“, истиче Светлана Ковачев, координаторка за међународну сарадњу и ERASMUS+ програме.
Бечејска гимназија, иза које је вишегодишње искуство рада са иностраним партнерима, већ се окреће новим пројектима за ученике и наставнике.
Текст преузет са сајта БЕЧЕЈСКИ ДАНИ
Више о овоме Настава
Poštovani učenici Gimnazije u Bečeju i roditelji

Uvidom u stanje utvrđeno je da svi učenici i nastavnici škole imaju mogućnost korišćenja interneta i IKT tehnologija od kuće. U skladu sa utvrđenim resursima na sednici Nastavničkog veća i Pedagoškog kolegijuma, održana 17.03.2020., su donete sledeće odluke, a u skladu sa preporukom Ministarstva prosvete:
- Nastava će se održavati uz pomoć „Google clasroom“ platforme koja je već korišćena u nastavi u našoj školi i realizovaće se po važećem rasporedu časova. Dogovoreno je da nastavnici „otvore digitalnu učionicu“, u okviru pomenute platforme, za sva odeljenja po predmetima, zatim će odeljenske starešine učenicima i roditeljima poslati pristupne kodove i proveriti da li su svi pistupili učionici.
- U skladu sa dogovorenim preporukama, nastava će se izvoditi tako što će se nastavni materijali postavljati na pomenutu platformu. Nedeljni operativni planovi biće usaglašeni sa sadržajima platforme RTS Planeta.
- Nastavnici će pored nastavnih materijala, postavljati učenicima zadatke i preporuke za savladavanje nastavnih sadržaja i pratiti njihovu aktivnost i rad na osnovu urađenih zadataka i na osnovu evidencije prisustva učenika u „virtualnoj učionici“.
- Takođe će pratiti putem Sokrativ-a, Google upitnika, Google Meet proveru razumevanja, napredovanja i usvojenosti znanja od strane učenika. Na osnovu toga bićete formativno informisani o svom napredovanju putem elektronskog dnevnika.
Informisanje učenika i roditelja škole obavljaće se putem: Viber grupa, E-maila, oglasne table na Sajtu škole, oglasne table ispred na ulazu u školu, Facebooka i Instagram stranica škole.
Želimo vam uspešan rad i da zajedno prebrodimo ova krizna i izazovna vremena!
Direktor i kolektiv Gimnazije u Bečeju