РАЗМЕНА УЧЕНИКА

БЕЛГИЈА, МЕЂУНАРОДНА РАЗМЕНА УЧЕНИКА,  Светлана Ковачев, координатор размене

Од 11. априла до 18. априла реализована је узвратна посета 20 ученика и два наставника из белгијског града Варегема. Ученици су били смештени код породица домаћина . У току боравка белгијски гости су одржали презентације о својој земљи у различитим разредима Гимназије и тако упознали наше ученике са белгијском културом и начином живота као и са њиховим  школским системом. Ученици наше школе су били веома заинтересовани и постављали су пуно питања везана за начин живота и школовања младих у Белгији. Такође је организован час српског језика где су гости могли да науче најважније фразе и изразе, потребне ради лакшег сналажења  у току боравка. Поред посете школи, гостима су организовани излети у Београд, Нови Сад , дворац Фантаст где су имали прилику да се упознају са нашом културом, начином живота, храном, језиком итд. Размена је била веома успешна а гости су отишли пуни дивних утисака из Србије и Бечеја.

Извештај о учешћу ученика на ваннаставним активностима везаним за међународну сарадњу размене одељења Ламезиа Терме- Бечеј

У оквиру пројекта међународне сарадње  средњих школа и мобилности младих, група ученика првог и другог разреда Гимназије Бечеј учествује у пројекту размене одељења са средњом школом Валентино де Фазио из места Ламезиа Терме у Италији. У првој фази размене од 27. марта до 4. априла , ученици наше школе су били домаћини италијанским ученицима и били организатори и учесници бројних активности и интеркултуралних радионица. Ученик Милан Станковић је припремио и одржао презентацију на енглеском језику о Србији где је упознао госте са нашом културом, обичајима, језиком, историјом итд. Друга фаза размене ће се реализовати у септембру када ће наши ученици и две професорке отићи у узвратну посету у Италију. Међународне размене су постале део васпитно- образовног процеса у нашој школи а ученици показују велико интересовање за овај вид неформалног образовања.

Светлана Ковачев

професорка шпанског језика и координатор међународне размене одељења

Извештај о размени ученика из Пољске

У септембру месецу Гимназија  у Бечеју је имала узвратне госте -15 ученика и 2 професора из Пољске-Њихов боравак  у Србији је трајао 7 дана.Током тих дана посетили су наставу и часове из више предмета,обилазили су град Бечеј,Шлајз…Организивано са нашим ученицима посетили смо Фантаст,Нови Сад,Сремске Карловце,Београд. За време  њиховог боравка ученици наше школе су организовали лепу приредбу у Позоришту бечеј уз присуство представника локалне градске власти.једно вече је било дружење и конзумирање националних српсхиј јела .Седмодневни боравак је био обострано користан и пријатан.

Биљана Бошковић ,професор историје,учесник  размена пољских пољских и српских  ученика