Обавештења у вези наставе

НОВИ ИЗБОРНИ ПРОГРАМИ

Поштовани родитељи, драги ученици представљамо Вам

НОВЕ изборне програме

у Гимназији у Бечеју!

При упису у први разред ученици бирају 2 нова изборна предмете од 4 изборна предмета са листе:

Језик, медији и култура

Здравље и спорт

Образовање за одрживи развој

Примењене науке

Умро Реј Томлинсон, изумитељ имејл комуникације и знака „@“

Реј Томлинсон, амерички програмер је заслужан за постојање имејл комуникације. Он је 1971. написао програм који је омогућио размену порука између два рачунара. Радио је за фирму која је одиграла велику улогу у развоју ране верзије Интернета, познате као „Арпанет“. Томлинсон је најпре изумео систем којим су корисници истог компјутера могли једно другом да шаљу поруке, да би касније унапредио програм за размену порука између корисника различитих рачунара. Осим што је измислио онлајн размену порука, Американац је заслужан и за употребу знака „@“ у интернет комуникацији. Године 2012, Томлинсон је уврштен у „Интернет кућу славних“.

RayTomlinsonrej tomlinson2

извор: Wikipedia