Ноћ биологије

Дана 19.04.2015. године организована је посета и учешће у манифестацији „Ноћ биологије“ на Департману за биологију и екологију Природно-математичког факултета Универзитета у Новом Саду. Ученици су имали прилику да активно учествују у интерактивним радионицама у којима су вршили експерименте, или су сами били предмет истраживања. Такође, за средњошколце је организован квиз „Желите ли да постанете еколог?“, а наши ученици (Наталија Симин I1, Тијана Ђуркић II1 и Љиљана Новић III1) су показали завидно знање заузевши треће место. Током ноћи је одржана дебата на тему за и против лова и приказан је филм „ Потиски бисер“ аутора мр Оливера Фојкара. Ноћ биологије је посетило 84 ученика наше Гимназије заједно са професорицом Катарином Гаврић.