Наша ученица у „Винчи“

Наша ученица Коóс Цсилла (ИВ5) учествовала је 30. новембра у радионици „Гени у здрављу и болести“ у Институту за нуклеарне науке „Винча“. Цсилла је са вршњацима из читаве Србије узела учешће у различитим експериментима и примени метода као што су изоловање ДНК, ПЦР (ланчана реакција полимеразе) и електрофореза. Ментори: професорица биологије Тот Емеше и професор хемије Галфи Атила.

KoosCsilla2

Iskolánk tanulója Koós Csilla (IV5) november 30-án részt vett a „Vinča“ Nukleáris tudományok intézete által szervezett „Gének betegségben és egészségben“ elnevezésű műhelymunkán. Csilla több korosztálybelijével kutatott egész Szerbia területéről különöző kísérletekben és módszereket felhasználva, mint a DNS izolálása, PCR (polimeráz-láncreakció) és elektroforézis. Mentorai: Tóth Emese biológia tanárnő és Gálfi Attila kémiatanár.